Hlavní performeři: Foxdog Studios (UK)
Foxdog Studios neboli Lloyd Henning a Peter Sutton, jsou programátoři, kteří se stali živými performery. Vytvářejí zábavná představení, která umožňují divákům ovládat interaktivní hry a zařízení typu „udělej si sám“. Jejich živé představení „Robot Chef“ bylo vyprodané na festivalu Edinburgh Fringe, kde diváci vařili párky a fazole tím, že ovládali robota pomocí svých telefonů (největším hitem bylo vystřelování hotdogu z děla). Bingo se setkává s technologií v jejich nejnovějším projektu „Robo Bingo“, kde jejich interaktivní verze hry kombinuje roboty, komedii a chaos. The Guardian UK uvedl: „Lo-fi technologické kouzelnictví je geniální a je neodolatelně zábavné se přidat.“ Byli k vidění na Channel 4 UK, uvedeni v časopise WIRED UK a slyšeni na BBC Radio 4 Extra. Uvedeni mezi nejlepšími na Fringe festivalu v deníku The Independent. Vítězové nejlepšího představení na Leicester Comedy Festival, nominováni na Chortle Award za inovaci a na dvě ocenění Malcolma Hardeeho.
Klíčová slova: hra, hudba, vystoupení, interakce
Odpolední blok: Téma ekosystémy her
Interaktivní a herní formáty. Hravé interakce, vyprávění příběhů a herní dynamika patří k nejsilnějším vlivům na lidskou mysl. Vstupme do impozantních rozměrů velkorozměrných instalací a ponořme se do propojení mezi kognicí, kontrolou a technologií.
Fenomén hry je (zdánlivě) odlehčenou cestou fascinace světem, řádem, chaosem a radosti z čiré hry forem, ale i poznávání. Interaktivita počítačových her či objektů podobně jako fúze monumentálních statických architektonických staveb s pohyblivým obrazem jsou cennými cestami k zásahu pozitivní energií. Hra je nejen způsob vzdělání, ale i starobylých rituálů, ve kterých vždy hrála hlavní roli dualita světla a tmy. Pohádky, příběhy, metafory, podobenství, dramatické světelné seance vedou k rovnováze živlů.