Seetal Solanki (UK)
Seetal Solanki je překladatelka materiálů. Ať už se jedná o psaní, výzkum, design, zadávání zakázek, kurátorství, publikování nebo komunikaci projektů, jejím cílem je společnými silami formovat a sdílet příběhy, které jsou kulturně reprezentativní, pečující a respektující.
Díky schopnosti mluvit různými "jazyky" napříč průmyslem, akademickou sférou, designem, módou, hudbou, filmem, architekturou, potravinářstvím, výrobou, vědou, ulicemi a všemi oblastmi mezi tím, prostřednictvím multimediálních přístupů, buduje a propojuje budoucnosti – blízké i vzdálené – které jsou účelné, praktické, kulturně významné a srozumitelné.
Seetal je také autorkou knihy „Why Materials Matter: Responsible Design for a Better World“ a vedoucí komunity v ON ROAD.
Měla tu čest pracovat se společnostmi a organizacemi, jako jsou Potato Head Bali, Molonglo Group, NIKE, Google, The Serpentine Gallery, Benátské bienále, Dezeen, Architectural Association, World Water Day, IKEA/SPACE10, British Council, Sharjah Architecture Triennial, Alexander McQueen, Chloe, Missoni, Saudi Design Week, Ath-Art Al-Ula, United Visual Artists, Nissan, Onassis Foundation, Atelier 100, Silo Restaurant, The Design Museum, Hyundai, a její práce byla široce publikována po celém světě.
Je na osobní i profesionální cestě za objevováním toho, z čeho jsme složeni.
Klíčová slova: spotřeba, ekosystémy, udržitelné materiály, inovativní materiály
Dopolední blok: Téma ekosystémy poutníků
Přednášky s tématem cesty. Hloubka cestování je často podmíněna tím, jak prožíváme a chápeme složité systémy. Jak dobře se vyznáme v propletení environmentálně-kulturního kontinua a možných planetárních metabolismů? Jak ovlivňují naši cestu po Zemi? Co představuje biopolitiku a nekropolitiku naší doby?
Rychlost času a délka cesty jsou jen relativní parametry výpravy. Poutník na své cestě objevuje jiné dimenze, zakouší setkání s nepředvídatelnými úkazy, prostředími, přírodními živly, které ho přesahují. Cestovatel vystupuje vědomě z pohodlí svého domácího ekosystému a nastavuje ekosystém poutníka, který má jiná pravidla. Umělkyně a umělci zkoumají průběh cesty, konstruují scénáře osobních prožitků, ustanovují imaginativní prostory fantastických snových krajin, reziduí našich předchůdců, prošlých staletí i velkých nadějí. Civilizace byly utvářeny na cestách a společenské změny se odehrávají nepřetržitě, je nesnadné si toho povšimnout, protože jsme jejich součástí. At‘ jde o pěší pouť do Santiaga de Compostela nebo ambiciózní let k Marsu, jakkoli se cíl jeví významný, to podstatné se nejspíše přihodí už cestou. Proto si výpravu určujeme jako motiv našeho uměleckého bádání a jako jeho hlavní cíl.